Jdi na obsah Jdi na menu

Plaka

7. 6. 2011

dreamstimesmall_1464523.jpg

Pláž Plaka je jednou z nejkrásnějších pláží, která se nalézá na ostrově Naxos. Je také jednou z mála pláží, na které se toleruje nudismus. Pláž Plaka úzce navazuje na pláž Agia Anna. Plaka je klidné letovisko, které má nekonečné písečné pláže s úžasně křišťálovou vodou. Lze si zde zapůjčit slunečníky a lehátka. V některých místech pláže můžete nalézt velké kameny, na kterých se dá krásně opalovat.


Doprava
Ostrov Naxos má své malé letiště, kam přilétají vnitrostátní linky převážně z Athén. Na ostrov Naxos se dá nejlépe dostat trajektem a lodí. Pravidelná námořní doprava jezdí z Athén a z Pirea. V okolí letoviska Plaka je ideální se pohybovat automobilem. Ten si můžete pronajmout v některé ze zdejších půjčoven aut. Využít můžete i služeb taxislužby.


Zajímavá místa

Za návštěvu rozhodně stojí hlavní město ostrova Naxos Chora, která se nachází u západního pobřeží. Hlavní dominantou Chory je starověká brána Portara, která se nachází na přiléhajícím ostrůvku. Další zajímavostí je benátský hrad, který se tyčí nad místními domky.

Ubytování

Blue Harmony *** studia
Horizon   hotel
Zefyros   studia
Plaza Beach *** hotel
Acti Plaka   studia
Valena Mare   studia
Aegean Palace ** apartmá
Plaka ** studia
Kalamouria   studia
Medusa Resort & Suites   apartmá
Athina Plaka   studia
Marine Dream   studia
Mare Monte   studia
Sea Melody   studia