Jdi na obsah Jdi na menu

Agios_Georgios

7. 6. 2011

dreamstimesmall_17854893.jpg

Agios Georgios je klidné letovisko, které leží na ostrově Naxos v těsné blízkosti hlavního města. Agios Georgios je velmi oblíbeným místem. Je to však letovisko poměrně rušné. Ale i tak je vhodné pro rodiny s dětmi. Pláž u Agios Georgios je neskutečně dlouhá s jemným pískem. Na pláži je místo pro každého. Jak pro rodiny s dětmi, tak i pro vyznavače různých vodních sportů.


Doprava

V okolí letoviska jezdí pravidelné autobusové linky. Můžete si také pronajmout automobil, nebo jiný dopravní prostředek z místních půjčoven automobilů. K dispozici jsou i zdejší taxislužby. Ostrov Naxos má jen malé letiště, kde přistávají pouze vnitrostátní linky. Nejlepším způsobem, jak se na ostrov dostat je námořní doprava. Trajekty a lodě odplouvají pravidelně z Athén.


Zajímavá místa

Samotná pláž u Agios Georgios nabízí mnoho zajímavých sportů a aktivit. Za návštěvu však stojí hlavní město, kde je mnoho historicých a kulturních památek. Můžete zde navštívit mnoho kostelů nebo Archeologické či Benátské muzeum. Nejvýznamnější památkou je však šest metrů vysoká Mramorová brána Portara, která je symbolem Naxosu.

Ubytování

Pyrgos Beach *** hotel
Alkyoni ***+ hotel
Agia Anna **+ apartmá
Naxos Magic Village ***+ studia
Naxos Resort **** hotel
Astir of Naxos ***+ hotel