Jdi na obsah Jdi na menu

Diskuze o řeckém ostrově Naxos. Vše co se chcete zeptat.
 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Ivana Panchártková - Řecko

2. 1. 2009 17:19

Kdybych projela celé Řecko abych na to měla 5 životů a ještě by mi to nestačilo. Řecko je pevnina a 2000 ostrovů. Víc než polovina ostrovů je neosídlená. Řecko dokaže i překvapit. Řecké pláže mají modrou vlajku EHS ( pro čistotu moře i pláží ).

Ivana Panchártková - Řecko

6. 12. 2008 17:54

Když chcete jít po stopách císarovny Sissi tak jedte na ostrov Korfu. K vidění je její letní zameček Achilion. Taky stojí se podívat na vyhlídku Bela Vista s domem anglického spisovátelé G. Darela.
Nezapoměnte nštívit Sidári ze zátokou lásky. K zátoce lásky je jedná legnda. Která praví: Ženy které chtějí získat lásku toho muže. Tak tuhle zatoku musí přeplavát. Pozor varování jsou v té to zatoce silné proudy.

Ivana Panchártková - Řecko

5. 12. 2008 18:05

Romantická a bájna Kréta má svý kouzlo. Byla to opět Kréta milována samotnýmí řeckýmí bohy. Na Krétě se narodli ve skále v jeskynce s jezírkem Zeus.
Jeho matka Rheia ho tam tajné porodila ze strachu před svým mužem Kronem, který jí každé novorozené dítě sebral a snědl,nebot se obavál vzpoury svých dětí.
Opět to byla Kréta kam Zeus unesl princeznu Evropu.Na její počest je pojmenován naš kontinet. Kréta je rodištem malíře El Greco. Kréta to jsou památky, krasná města ( Heraklion, Chania ), příroda a romantické pláže.
Za naštěvu stojí vidět nejdelší soutěžku Evropy Samária a pláž Elafonisi.